Dodaj atrakcję

Panorama Racławicka

byłem tu chcę tu być
Panorama Racławicka - WartoZwiedzic.pl
Źródło: www.wroclaw.pl
Panorama Racławicka - WartoZwiedzic.pl Panorama Racławicka - WartoZwiedzic.pl
reklama
Panorama Racławicka we Wrocławiu to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt XIX-wiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło, o wymiarach 15 x 114 m, dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, kręte, zaciemnione podejście) ?przenosi? widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.

Komentarze (3)

Ocena ogólna: 3/5
podoba mi się!
Byłem tu przed rokiem 2014
ciekawa rzecz, na pewno warta zobaczenia "na żywo" obraz ładnie eksponowany. Są i plusy ujemne: w toaletach (optycznie ładnych i czystych) po prostu śmierdzi i ten zapaszek roznosi się na okolicę - zwłaszcza "małą rotundę"- ja osobiście jako Polak miałem poczucie wstydu przed licznymi turystami zagranicznymi. Uwaga! najlepszą - a w sezonie właściwie jedyną metodą zdobycia biletów jest rezerwacja przez internet.
Byłem tu przed rokiem 2014

Byli tu

Chcą tu być

Poleć to miejsce

Pobliskie ciekawe miejsca

Muzeum Poczty i Telekomunikacji
Wrocław
(~0.2 km)
Muzeum Narodowe
Wrocław
(~0.2 km)

Pobliskie miejscowości

Noclegi w okolicy

Kwatery Dla Firm
(~0.4 km)
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]