Dodaj atrakcję

Muzeum Motyli

byłem tu chcę tu być
Muzeum Motyli - WartoZwiedzic.pl
Źródło: flickr.com
Muzeum Motyli - WartoZwiedzic.pl Muzeum Motyli - WartoZwiedzic.pl Muzeum Motyli - WartoZwiedzic.pl
reklama
Muzeum mieści się w centrum miasta, w pięknej wieży widokowej Domu Rybaka. W muzeum prezentowana jest prywatna kolekcja motyli. Ekspozycja powstała ze zbiorów kolekcjonera - pasjonata, który nie był entomologiem ani naukowcem, zawsze chciał pozostać anonimowym kolekcjonerem pięknych owadów, którym poświęcił prawie całe swoje życie. Do dnia dzisiejszego z całej kolekcji przetrwało ponad 6000 spreparowanych okazów, z których utworzone zostały dwie indywidualne wystawy. Pierwsza powstała w 1998 roku w Łebie, drugą otworzona została w 2000 roku we Władysławowie. W muzeum można obejrzeć wszystkie formy owadów występujące na całym świecie. Na wystawie eksponowane są najcenniejsze, najładniejsze i najciekawsze motyle i owady z całego świata, opisane z uwzględnieniem ich najważniejszych cech charakterystycznych. Najstarsze prezentowane gabloty i okazy pochodzą z 1906 roku i w nienaruszonym stanie do dnia dzisiejszego przetrwały dwie wojny światowe. Na wystawie można zapoznać się z najciekawszymi zjawiskami występującymi w tym niesamowitym pełnym kolorów i różnorodności kształtów świata motyli.

Komentarze (1)

Ocena ogólna: -/5

Byli tu

Chcą tu być

Poleć to miejsce

Pobliskie ciekawe miejsca

Port Władysławowo
Władysławowo
(~0.5 km)
Lunapark
Władysławowo
(~0.6 km)

Pobliskie miejscowości

Noclegi w okolicy

Apartament Kamyk
(~0.2 km)
Pensjonat Luan
(~0.3 km)
Apartment No. 1
(~0.3 km)
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]