Dodaj atrakcję

Pałac Prezydencki

byłem tu chcę tu być
Pałac Prezydencki - WartoZwiedzic.pl
Źródło: wikipedia.pl
Pałac Prezydencki - WartoZwiedzic.pl Pałac Prezydencki - WartoZwiedzic.pl Pałac Prezydencki - WartoZwiedzic.pl
reklama
Pałac Prezydencki w Warszawie (również Koniecpolskich, Radziwiłłów, Lubomirskich, Namiestnikowski), pałac w Warszawie, w Śródmieściu, przy Krakowskim Przedmieściu, od 1993 rezydencja Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Pałac Prezydencki jest najokazalszym gmachem przy Krakowskim Przedmieściu i jednocześnie największym z warszawskich pałaców. Pierwotnie wyglądał inaczej, swój zaś obecny wygląd i tradycyjną nazwę Pałacu Namiestnikowskiego zyskał w XIX wieku podczas gruntownej przebudowy. Specyfiką tego gmachu jest fakt, że rzadko posiadał głównych mieszkańców, a głównie spełniał szereg funkcji publicznych. Obecnie, od końca XX wieku jest siedzibą kolejnych prezydentów Polski (którzy w nim jednak również mieszkają). Budynek stoi pomiędzy kościołem pokarmelickim a hotelem Bristol.

Komentarze (4)

Ocena ogólna: 4/5
na szczęście byłam przed tymi wszystkimi szopkami, jakie się tam odbywały
Byłem tu przed rokiem 2014
Brak możliwości wejścia do środka, a ponadto musiałem oglądać Pałac przez zasieki utworzone dla potrzeb "obrony krzyża". Polecam obejrzeć jak już odejdzie stamtąd tłum.
Byłem tu przed rokiem 2014

Byli tu

Chcą tu być

Poleć to miejsce

Pobliskie ciekawe miejsca

Muzeum Karykatury
Warszawa
(~0.3 km)
Pałac Uruskich
Warszawa
(~0.3 km)

Pobliskie miejscowości

Noclegi w okolicy

Puffa Hostel Lux
(~0.1 km)
Europejski ***
(~0.1 km)
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]