Dodaj atrakcję

Jezioro Turkusowe

byłem tu chcę tu być
Jezioro Turkusowe - WartoZwiedzic.pl
Źródło: www.zdjecia.polska.pl
Jezioro Turkusowe - WartoZwiedzic.pl Jezioro Turkusowe - WartoZwiedzic.pl Jezioro Turkusowe - WartoZwiedzic.pl
reklama
Jezioro Turkusowe, zwane także jeziorem Szmaragdowym, znajduje się na wyspie Wolin w pobliżu Wapnicy w gminie Międzyzdroje. Powstało ono w 1945 roku, wcześniej na jego miejscu była odkrywkowa kopalnia kredy. Do wyrobiska przesączyła się woda z podziemnej rzeki i zatopiła wszystko. Jezioro Turkusowe ma 20 m głębokości, ale nie jest dużych rozmiarów - 1,6 ha. Mieni się ono wszystkimi odcieniami błękitu i zieleni. Kolor wody to zasługa rozpuszczonych w niej związków wapnia, a także białego wapiennego dna. Jezioro Turkusowe otoczone jest licznymi wzniesieniami, porośniętymi lasem oraz śródziemnomorską roślinnością. Na jednym z tych wzniesień zwanym Piaskowa Góra znajduje się punkt widokowy. Niedaleko Jeziora Turkusowego rośnie także pomnikowy dąb, o imieniu Prastary, który ma 680 cm w obwodzie.

Komentarze (4)

Ocena ogólna: 4.5/5
Przepiękne widoki. Gorąco zachęcam do odwiedzenia!
Byłem tu przed rokiem 2014

Byli tu

Chcą tu być

Poleć to miejsce

Pobliskie ciekawe miejsca

Bunkier V3
Międzyzdroje
(~5.6 km)
Bałtycki Park Miniatur
Międzyzdroje
(~5.6 km)
Oceanarium
Międzyzdroje
(~5.6 km)

Pobliskie miejscowości

Noclegi w okolicy

Domek Letniskowy
(~4.3 km)
Wolin ***
(~4.7 km)
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]