Dodaj atrakcję

Rezerwat Niebieskie Źródła

byłem tu chcę tu być
Rezerwat  Niebieskie Źródła - WartoZwiedzic.pl
Źródło: Rennus
Dodał:olekowy
Rezerwat  Niebieskie Źródła - WartoZwiedzic.pl Rezerwat  Niebieskie Źródła - WartoZwiedzic.pl Rezerwat  Niebieskie Źródła - WartoZwiedzic.pl Zima, Rezerwat  Niebieskie Źródła - WartoZwiedzic.pl
reklama
Rezerwat przyrody utworzony w 1961r na powierzchni 29ha celem ochrony malowniczych źródeł krasowych o błękitnym zabarwieniu i zachowania ostoi licznych gatunków ptaków. "Niebieskie Źródła" są to trzy wywierzyska oddzielone od siebie wyspą. W każdym pulsuje obok siebie po kilkanaście źródeł. Drgający piasek widziany przez taflę wody posiada niepowtarzalną barwę o różnych odcieniach, zależnie od warunków pogody i wysokości słońca. Zabarwienie wody w lejach źródlanych jest spowodowane czynnikami fizykochemicznymi.

Komentarze (6)

Ocena ogólna: 4.8/5
aku_ faktycznie mamy u siebie miejsce wyjątkowe w skali Europy i mam nadzieję, że wielu tomaszowian docenia to miejsce. Jak dla mnie Tomaszów leży w pięknej okolicy. Blisko stąd nad Zalew Sulejowski i nad Pilicę, a niedaleko znajduje się Spała i Inowłódz - miejscowości idealne na wypoczynek.
Byłem tu w lutym 2014
Genialne przeżycia. Woda czysta jak kryształ. Byłem około godziny 15:00 - 16:00 i kolor był bardziej zielony niż niebieski, ale dech zapierało. Komarów było niewiele, zresztą nie zwracałem na nie uwagi, bo skupiałem się na tym, co w tym miejscu było istotne. Zazdroszczę Wam miejscowym takiego traktu spacerowego.
Byłem tu przed rokiem 2014
@goliat - streetView już tu jest! Polecam jednak spacer "na żywo" :)
Byłem tu przed rokiem 2014
Jedno z moich ulubionych miejsc na spacer. Ostatnio władze miasta podarowały temu urokliwemu miejscu nowe tablice informacyjne i ławki, a wywierzyska ogrodziły estetycznymi barierkami. Brawo! Szkoda tylko, że podczas lata dużo tam komarów... ;)
Byłem tu przed rokiem 2014
Wspaniałe miejsce
Byłem tu przed rokiem 2014
Trudno w okolicy o lepsze miejsce na spacer z kobietą... lub psem ;) Miejmy nadzieję, że jednak zawita tutaj Google Street View :]
Byłem tu przed rokiem 2014

Byli tu

Chcą tu być

Poleć to miejsce

Pobliskie ciekawe miejsca

Skansen Rzeki Pilicy
Tomaszów Mazowiecki
(~0.3 km)
Tor lodowy
Tomaszów Mazowiecki
(~0.9 km)
Schron Regelbau 621
Tomaszów Mazowiecki
(~1.1 km)

Pobliskie miejscowości

Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]