Dodaj atrakcję

Skansen Rzeki Pilicy

byłem tu chcę tu być
szczupak w skansenie :), Skansen Rzeki Pilicy - WartoZwiedzic.pl
szczupak w skansenie :)
Źródło: http://www.skansenpilicy.pl
Dodał:michal_cfc
szczupak w skansenie :), Skansen Rzeki Pilicy - WartoZwiedzic.pl Skansen Rzeki Pilicy - WartoZwiedzic.pl Skansen Rzeki Pilicy - WartoZwiedzic.pl Skansen Rzeki Pilicy - WartoZwiedzic.pl
reklama
Skansen Rzeki Pilicy to jedno z najbardziej obleganych przez turystów miejsce w Tomaszowie Mazowieckim (szczególnie w okresie letnim). Osobiście bywałem tam kilkakrotnie, a ostatni raz w 2008 roku. Poza atrakcyjnością samą w sobie na uwagę zasługuję również fakt, iż jest on położony kilkaset metrów od kolejnej wielkiej tomaszowskiej atrakcji, a mianowicie "Niebieskich Źródeł". To co przyciąga ludzi do tego miejsca, to nie tylko prezentowane przez skansen wystawy, ale również przedstawienia jakie się tu odbywają (wojenne rekonstrukcje walk - zarówno w lecie, jak i zimą). Jednym słowem, bardzo ciekawe pod względem turystycznym miejsce, doskonale kontrastujące z otaczającą je przyrodą :)
Byłem tu przed rokiem 2014

Komentarze (7)

Ocena ogólna: 4/5
Ja zrezygnowałem jeszcze przed wejściem. Parkingowym jest pewien nieprzyjemny starszy mężczyzna, który zachowuje się w stosunku do gości po chamsku. Za takie powitanie dziękuję, lepiej zobaczyć Muzeum hr. Ostrowskiego bądź bunkry w Konewce, tam pracownicy są mili.
Byłem tu w styczniu 2014
Ciekawa ekspozycja. Podobał mi się zwłaszcza schron "Tobruk" i makiety młynów. Oczywiście nie omieszkałem przejść na drugą stronę ulicy do "niebieskich źródeł".
Byłem tu przed rokiem 2014
Byłam w Skansenie w zeszłym roku. Bardzo urokliwe miejsce, tym bardziej, że nieopodal znajduje się Rezerwat "Niebieskie Źródła". skansen jest pierwszym w Polsce muzeum na świeżym powietrzu poświęconym rzece, który podlega bezpośrednio Urzędowi Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Jeżeli chcielibyście się dowiedzieć więcej o mojej podroży, to zapraszam na swoją stronę: www.spontanicznepodroze.pl
Byłem tu przed rokiem 2014
W sam raz na niedzielne popołudnie :)
Byłem tu przed rokiem 2014
Polecam :) do tego koniecznie Niebieskie Źródła.
Byłem tu przed rokiem 2014
Skansen Rzeki Pilicy powstaje od 2000 roku i jest pierwszym w Polsce muzeum na wolnym powietrzu poświęconym rzece. Początkowo działał jako muzeum społeczne, którym opiekowało się Stowarzyszenie Przyjaciół Pilicy i Nadpilicza (pomysłodawca i twórca placówki). Od 19 kwietnia 2005 roku Skansen funkcjonuje jako samorządowa instytucja kultury, podlegająca bezpośrednio Urzędowi Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Podstawowym i konsekwentnie realizowanym założeniem Skansenu Rzeki Pilicy jest tworzenie placówki żywej, w której przyrodę i historię rzeki oraz przestrzeń kulturową, jaką ona wytworzyła, można poznawać wszystkimi zmysłami ? wzrokiem, słuchem, dotykiem i smakiem. Wiele eksponatów otrzymało w Skansenie Rzeki Pilicy "drugie życie". Zbiory gromadzone są obecnie w pięciu działach.

Byli tu

Chcą tu być

Poleć to miejsce

Pobliskie ciekawe miejsca

Rezerwat Niebieskie Źródła
Tomaszów Mazowiecki
(~0.3 km)
Tor lodowy
Tomaszów Mazowiecki
(~0.6 km)
Schron Regelbau 621
Tomaszów Mazowiecki
(~0.8 km)

Pobliskie miejscowości

Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]