Dodaj atrakcję

Dom na głowie

byłem tu chcę tu być
Dom na głowie - WartoZwiedzic.pl
Dodał:michal_cfc
Dom na głowie - WartoZwiedzic.pl Dom na głowie - WartoZwiedzic.pl Dom na głowie - WartoZwiedzic.pl Dom na głowie - WartoZwiedzic.pl
reklama
Dom na głowie stoi tuż pod lasem. Jego dach mieści się metr pod powierzchnią ziemi. Z fundamentów wystają kawałki rur i kabli. Pomysłodawca tego niecodziennego projektu mówi, że dom jest pomnikiem przewrotu wartości i obalenia systemy komunistycznego. Drewniany dom naturalnych rozmiarów wybudowano do góry nogami. Wchodzimy do środka przez duże okno i poruszamy się po suficie. Dom jest lekko pochylony w dwóch płaszczyznach, tak, że wejście do środka powoduje niezwykłe doznania - bardzo trudno utrzymać równowagę.

Komentarze (6)

Ocena ogólna: 4.6/5
musze tam byc
musze tam byc
jest pieknie ala za drogo i sa bariery archtektoniczne problem dla osob niepelnosprawnych
Byłem tu przed rokiem 2014
Świetne miejsce dla dzieci, dom stojący " do góry nogami" robi wrażenie. Trudniej jest w środku, ja wyszłam z kompletnie rozchwianym błędnikiem. Poza tym kilka akcentów historycznych: bunkier z cz. II wojny światowej, pociąg " do nikąd', chata syberyjska. Najdłuższa deska świata( rekord Guinessa) . Warto zobaczyć. Miejsce doskonale przygotowane turystycznie, polecam.
Byłem tu przed rokiem 2014
Polecam wszystkim. Można śmiało wybrać się z dziećmi.Wszystko przygotowane pod turystę - można dobże zjeść, przenocować itp.
Byłem tu przed rokiem 2014

Byli tu

Chcą tu być

Poleć to miejsce

Pobliskie ciekawe miejsca

Restauracja Malinówka
Krzeszna
(~3.6 km)
Park Linowy Stolem
Ostrzyce
(~5.6 km)
Restauracja Pałac w Leźnie
Leźno
(~26.4 km)

Pobliskie miejscowości

Noclegi w okolicy

Pokoje u Grażyny
(~4.0 km)
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]