Dodaj atrakcję

Rezerwat i zagroda pokazowa żubrów

byłem tu chcę tu być
Rezerwat i zagroda pokazowa żubrów - WartoZwiedzic.pl
Źródło: wolinpn.pl
Rezerwat i zagroda pokazowa żubrów - WartoZwiedzic.pl Rezerwat i zagroda pokazowa żubrów - WartoZwiedzic.pl Rezerwat i zagroda pokazowa żubrów - WartoZwiedzic.pl
reklama
Zagroda pokazowa żubrów zajmuje powierzchnię 28 ha. Oddalona jest od centrum Międzyzdrojów o około 1,3 km (30 minut pieszej wycieczki). Żubry mają do swojej dyspozycji wybieg o powierzchni 20 ha Za ogrodzeniem ustawiono tarasy widokowe, a wejścia strzeże ozdobna brama. Na tak przygotowany teren przywieziono w lipcu 1976 roku cztery żubry z Borek i Białowieży: krowę "Pominę", byka "Podskakiewicza" oraz dwie jałówki "Pompeję" i "Podwyżkę". Obecnie większość zwierząt żyjąca na terenie żubrowiska tu właśnie się urodziła. Przeciętnie co roku rodzi się 1-2 cieląt. W różnych okresach liczba żubrów wahała się od 6 do 12. Obecnie wynosi 7. W zagrodzie pokazowej spotkać też możemy w odrębnej siedzibie osłabione, chore lub osierocone sarny i dziki. Gdy jest to możliwe, po dojściu do zdrowia, zwierzęta te wypuszczane są na wolność. Stałymi mieszkańcami zagrody są również orły bieliki. Dla przykładu bielik o imieniu Jurand nie zostanie wypuszczony na wolność, ponieważ urodził się ślepy i nie dałby sobie rady w naturalnym środowisku. Wszystkie zwierzęta mają zapewnioną stałą opiekę, również weterynaryjną. Na terenie Zagrody Pokazowej Żubrów znajdują się dla wygody turystów: ławki, stoły, wiata (możliwość posilenia się, odpoczynku), pomosty widokowe, także dla niepełnosprawnych oraz toalety.

Komentarze (1)

Ocena ogólna: -/5
Ciekawe miejsce, chociaż nie ma za dużo zwiedzania. Miejsce ciekawe dla rodzin, tylko zagroda jest bardzo daleko od parkingu :)
Byłem tu w lipcu 2015

Byli tu

Chcą tu być

Poleć to miejsce

Pobliskie ciekawe miejsca

Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego PN
Międzyzdroje
(~0.0 km)
Bunkier V3
Międzyzdroje
(~0.2 km)
Bałtycki Park Miniatur
Międzyzdroje
(~0.2 km)

Pobliskie miejscowości

Noclegi w okolicy

Apartament Aga
(~0.1 km)
Willa Lamar
(~0.1 km)
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]