Dodaj atrakcję

Zwiedzanie w Malborku

byłem tu chcę tu być
reklama
Miasto dla fanów polskiego kina Malbork najczęściej kojarzony jest z Zakonem Krzyżackim, ponieważ można w nim zwiedzać zamek wielkich mistrzów krzyżackich, którego wielkość i wygląd zapada głęboko w pamięć, zapiera dech w piersiach i powala na kolana nie jednego rycerza (inscenizacja oblężenia). Miasto znane jest także z wielu polskich filmów, m.in.: "Krzyżacy", "Wiedźmin" czy "Hans Kloss". Stawka większa niż śmierć?. Dla tych, którzy nie odnajdą w sobie ducha walki, by wybrać się osobiście do Malborka, polecam filmy, pozostałym ? zwiedzanie miasta, bo jest na co patrzeć! Oprócz zwiedzania zespołu zamkowego, warto przenieść się do wieku XIV i odwiedzić takie miejsca jak resztki murów obronnych z basztami, ratusz miasta czy Brama Mariacka ? dla rycerzy i dam będzie to pouczająca podróż w czasie. Tym, którzy nie odnajdą się w czternastowiecznej rzeczywistości pozostaje rejs spacerowy statkiem lub tramwajem wodnym.
Byłem tu przed rokiem 2014

Komentarze (1)

Ocena ogólna: 5/5

Byli tu

Chcą tu być

Pobliskie miejscowości

Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]