Dodaj atrakcję

Muzeum Oręża Polskiego

byłem tu chcę tu być
Muzeum Oręża Polskiego - WartoZwiedzic.pl
Źródło: lambert-hotel.pl
Dodał:olekowy
Muzeum Oręża Polskiego - WartoZwiedzic.pl Muzeum Oręża Polskiego - WartoZwiedzic.pl Muzeum Oręża Polskiego - WartoZwiedzic.pl Muzeum Oręża Polskiego - WartoZwiedzic.pl
reklama
Misją Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu jest ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego związanego z historią i tradycją Wojska Polskiego, ziemi kołobrzeskiej oraz województwa zachodniopomorskiego. Muzeum wypełnia ją poprzez gromadzenie, przechowywanie, konserwację i udostępnianie do celów badawczych i wystawienniczych dóbr kultury związanych z historią, etnografią, archeologią i sztuką regionu, tradycją wojskowości, organizując wystawy, popularyzując wiedzę, prowadząc badania naukowe i działania edukacyjne. Muzeum realizuje także projekty promocyjne i marketingowe zwiększające dostępność obiektu dla zwiedzających. W tym celu Muzeum współdziała z osobami fizycznymi, jednostkami samorządu terytorialnego, instytucjami, urzędami i firmami działającymi w regionie oraz uczestniczy w stowarzyszeniach muzealniczych i regionalnych. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu zaprasza do odwiedzania swoich ekspozycji w sezonie letnim - od 1 czerwca do 31 sierpnia 2008 - w nowych godzinach otwarcia dopasowanych do zwiększonego ruchu turystycznego i zgłaszanych wcześniej potrzeb. Siedziba muzeum przy ul. Armii Krajowej 13 wystawy stałe "Dzieje Kołobrzegu" i "Zbiory metrologiczne" oraz wystawa czasowa "Polska Marynarka Wojenna 1918 - 2008" ze zbiorów Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni:

Komentarze (3)

Ocena ogólna: 5/5
Cudowne miejsce, naprawdę zapiera dech w piersiach.
Byłem tu przed rokiem 2014
Potwierdzam, byłam tu 3 razy, spędziłam w środku całe godziny, a jeszcze nie zdążyłam wszystkiego przeczytać i obejrzeć. Może dlatego, że za pierwszym razem miałam może 10 lat ;) Eksponaty na dworze to moja ulubiona część muzeum.
Byłem tu przed rokiem 2014
Świetne muzeum. Bardzo mi się podobało.
Byłem tu przed rokiem 2014

Byli tu

Chcą tu być

Poleć to miejsce

Pobliskie ciekawe miejsca

Pałac Brunszwickich
Kołobrzeg
(~0.0 km)
Baszta Lontowa
Kołobrzeg
(~0.1 km)
Bazylika Konkatedralna
Kołobrzeg
(~0.1 km)

Pobliskie miejscowości

Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]