Dodaj atrakcję

Muzeum Kanału Augustowskiego

byłem tu chcę tu być
Muzeum Kanału Augustowskiego - WartoZwiedzic.pl
Źródło: www.urzad.augustow.pl
Muzeum Kanału Augustowskiego - WartoZwiedzic.pl Muzeum Kanału Augustowskiego - WartoZwiedzic.pl Muzeum Kanału Augustowskiego - WartoZwiedzic.pl
reklama
Muzeum Kanału Augustowskiego, w którym mieści się ekspozycja przedstawiająca historię budowy słynnego Kanału. Muzeum mieści się w dworku Prądzyńskiego, którego nazwa powstała od nazwiska konstruktora i realizatora projektu budowy sławnej drogi wodnej. Należy dodać, iż Kanał Augustowski nigdy nie został ważną drogą wodną, ale przetrwał po dzisiejszych czasów i uznawany jest za zabytek techniki.

Komentarze (2)

Ocena ogólna: 3/5
Moja kochana babcia mieszkała w tym dworku:*
Byłem tu przed rokiem 2014
Niezły film puszczają w tym malutkim muzeum, z którego wynika dlaczego kanał nie został ważną drogą wodną :-) Popytałem też pani, która opiekuje się tym obiektem. Odpowiedziała rzetelnie na wszystkie moje pytania, staliśmy przy mapie i dokładnie wszystko tłumaczyła.
Byłem tu w sierpniu 2014
w samym muzeum nie byłam, jedynie spływałam kajaczkiem po Kanale
Byłem tu przed rokiem 2014

Byli tu

Chcą tu być

Bądź pierwszym, który chce tu być!
chcę tu być

Poleć to miejsce

Pobliskie ciekawe miejsca

Klonowica
Augustów
(~2.7 km)
Klasztor Pokamedulski
Wigry
(~25.9 km)
Kolejka wąskotorowa
Płociczno
(~28.9 km)

Pobliskie miejscowości

Noclegi w okolicy

Dom wolnostojący
(~1.4 km)
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]